KültAlt

Dövüş Sahneleri Listesi

Ichi The Killer 2002 Koroshiya Ichi – Takashi Miike kultalt.com  e1494020857847 Ichi The Killer 2002 Koroshiya Ichi – Takashi Miike kultalt.com  e1494020857847

Dövüş Sahneleri Listesi

Makale 1dk okuma Liste 15 FilmYaygın dövüş sahnelerinin kazandırdığı görsel alışkanlıkları yıkan dövüş sahneleri.

Bahadır Mahmut

İlişkili Yazılar

Dövüş Sahneleri Filmi

“Yumruklarında hiç sevgi yok.”

Dövüşebiliriz, savaşabiliriz de fakat ne kaba olmak ne etikten vazgeçmek ne de birbirimize düşmanlık beslemek zorundayız.
Kişinin zamanla mücadele ettiği şeye dönüştüğü varsayımı ile birlikte yukarıda sıralananları aynı şekilde (düşmanımızdan değil) rakibimizden beklemek de son derece olağan. Buna savaşırken sevişmek diyebiliriz.

Aşağıda yer alan seçkide bulunan dövüş sahnelerinin bir kısmı, çoğu dostluktan daha derin bağlar barındırırken bazıları ise kimi dostluklar gibi düşmancadır.

dövüş, kan, zafer, kavga

Listeyi oluşturan dövüş sahneleri münferit değildir. Örneklerin içinde bulundukları filmlerde kendilerine benzer tarzlarda dövüş sahneleri bolca yer almaktadır. Örneğin; Princess Bride’ın aşağıdaki ile başlayıp bir seriye dönüşen dövüşlerinin her biri izleyicisinin bakış açısını, mücadele verdiklerine karşı tutumunu  değiştirebilir. Veya Riki-Oh: The Story of Ricky’nin diğer bir çok sahnesinde aşağıda yer alandan fazlasıyla gore öğeye rastlanabilir.
En İyi Dövüş Sahneleri Filmleri

Dövüş Sahneleri Listesi

Sıralama (listeleme, gösterim, IMDb puanı)İlişkili Yazılar
Paylaş

Topluluk Yorum ve Film Önerileri

KültAlt topluluğuna katılarak yazıyı yorumlayabilir, yazar ve diğer okuyuculara ulaşması için film önerilerini bırakabilirsin.

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları gör
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları gör