Hakkında

              

Hakkında 

KültAlt; ana akımların karşıtı olarak görülen yabancılaşmış düşünceleri içeren filmleri, daha geniş sorgulama açıklıklarında koşturabilmeleri için topluluğuna ulaştırmaya çalışır.

Yabancılaşma ve çelişkilere,

KültAlt

Yöntem 

KültAlt,

Filmleri derinlemesine incelemekten genel olarak kaçınır. Filmlerin ziyaretçileri tarafından izlenmesini hedefler. Film, formatı gereği izlenmesi gereken, izleyicisi ile üreticisi arasındaki etkileşim üzerine kurulu bir eserdir. Derin(!) film analizleri ve film anlatımları ile filmi başka bir şeye devşirmez.

Herhangi bir konu hakkındaki içeriğini ziyaretçisini sayfalar arasında gezdirmeye zorlayacak şekilde vermez. Film listeleri kaç filmden oluşursa oluşsun tüm içerik sadece tek bir sayfadadır. İncelemeler uzunluğu fark etmeksizin yine tek sayfadadır.

Sosyal paylaşım için ziyaretçisini zorlamaz, pop-uplar ile gereksiz şekilde uyarmaz, reklamı içerik ile harmanlamaz.

Filmleri puanlamaz, sıralamaz.

Kullandığı pluginler ile zaman, veri ve enerji tüketimini düşürmenin yollarını arar.

Kâr amacı gütmez. Geniş kitleleri hedeflemez.

KültAlt’ta Yazmaya Başla 

KültAlt, sinemanın alt kültürünü oluşturan filmlere odaklanmış, aylık binlerce tekil ziyaretçi alan bir oluşumdur. Kâr amacı gütmemesi ve çok geniş kitleleri hedeflememesi sebebiyle yazarları ile okuyucularına geniş bir özgürlük alanı oluşturur.

KültAlt yazılarınızı yayınlamak için hazır.

İletişime geçmek için:

Yazarlar 

Bahadır Mahmut

   

Mert Ata

1988 yılında İzmir’de doğdum. Yüksek lisans için Lizbon’da yaşıyorum. Sinemanın alt türlerine karşı ilgim, küçük yaşlarda izlemeye başladığım Türk filmlerinin uyarlama olduğunu öğrendiğim zaman başladı. Travmayı atlatmak için izlemeye ve yazmaya devam ediyorum.

2017 yılından beri KültAlt’ta yazıyorum.

Topluluk 

https://www.facebook.com/KultAlt/
https://twitter.com/kultalt/
https://kultalt.com/feed/
E-posta ile güncellemeleri takip edin:

İletişim KültAlt ana akımların karşıtı olarak görülen yabancılaşmış düşünceleri içeren eserleri, daha geniş sorgulama açıklıklarında koşturabilmeleri için topluluğuna ulaştırmaya çalışır. Kült ve alt kültürleri yüceltirken klasik için yakılan ağıttır. kultalt.com veya kullandığı sosyal ağ hesaplarında bulunan içerik; hatalar, yorumlar, kabuller barındırır. Aynı zamanda bahse konu içerikler sadece 18 yaş ve altı için değil her yaş gurubu için sakıncalı, uygunsuz ve rahatsız edici öğeler içerebilir. Akıl ile yaklaşılmalıdır. Diğer uyarılar için kullanım koşullarına bakılmalıdır.

Liste | İzlenim | İnceleme | Kısa Film | Sitemap | Kullanım Koşulları | İletişim

Tüm hakları saklıdır © 2016-2018 - All rights reserved © 2016-2018

İstanbul