Hakkında

f-for-fake-

Hakkında

2013 yılında Gezi Direnişinde ortaya çıkan multidisipliner blog fikri Gezi devam ederken, sahada hayata geçti. 2015 yılı itibariyle blog sadece sinemaya yer verecek şekilde tekrar geliştirilmeye başlandı. 2016 yılında KültAlt, sinemanın kült ve alt kültürleri üzerine Türkçe içerik oluşturma amacıyla web sitesi olarak kuruldu. İstismar sinemasının ve artık alt kültür haline dönüşmüş klasik sinemanın içeriğe dahil edilmesiyle kapsamı genişletildi.

KültAlt:

  • Popüler eserlere yer vermeden sinemanın alt kültürleri için Türkçe içerik üretmeye devam eden tek web sitesidir.
  • İçerik üretiminin kapsamı tamamen yazarlarına bağlıdır. KültAlt yazarlarına herhangi bir kült, alt kültür, istismar ve klasik sinema konusu üzerine; sınırlama olmadan içerik üretimi için olanak sağlar.
  • İçerik kalitesi ve sürekli arama motoru optimizasyonu sebebiyle KültAlt için ana ziyaretçi kanalı arama motorlarıdır (%90+).
  • Kuruluş amacına uygun şekilde Türkiye’de en çok okunan kült, B, bağımsız, kara, yasaklı, absürt, klasik, kara, istismar film listeleri KültAlt içeriğidir.
  • KültAlt içeriğini veri niteliğinde tutar. İçerik sürekli olarak güncellenir, optimize edilir ve kategorize edilip diğer içerikler ile ilişkilendirilir. İçerik okuyuculara, veri ve enerji tasarrufunu gözeterek ulaştırılır.

Yazar Başvuru Formu

Yazarlar

Bahadır-Mahmut-kultalt.com
Bahadır Mahmut

________________

Aybüke-Kayacı-kultalt.com
Aybüke Kayacı

________________

mert ata 200px
Mert Ata

________________