Nazisploitation – Nazi İstismar Filmleri Listesi

Nazisploitation-Nazi-Istismar-Filmleri-Listesi Nazisploitation-Nazi-Istismar-Filmleri-Listesi

Nazisploitation – Nazi İstismar Filmleri Listesi

Makale 1dk okuma Liste 12 Film

Güncelleme 2023 v3
16bin okuma


İlişkili Listeler Sexploitation - Seks İstismar Filmleri Listesi, Yasaklı Filmler Listesi

İstismar sinemasının tarih dersi verme sorumluluğunu üstlenmiş(!) alt türü Nazisploitation filmleri, aslına bakılırsa; cinsellik, sadizm ve işkenceyi göstermenin en çarpıcı yöntemini Nazi Almanyası’nın insanlık dışı işleyişini istismar etmekte buluyor.

Bahadır Mahmut

Nazisploitation Filmleri Hakkında

İstismar sinemasının bir çok alt türü içerisinde Nazisploitation veya Nazi Exploitation filmleri ayrı bir yere sahiptir. Cinsellik, sadizm ve işkence “Nazi” kavramı ile harmanlanarak izleyiciye ulaştırılır. Bu durum istismarın gösterilme biçimlerini çok değiştirmediği gibi yapılan sosyolojik ve psikolojik analizler ise bir kaç örnek dışında hükmedene dair “Nazi” kavramı ile ilişkilendirilebilecek çok fazla bir şey söylemez. Becerileri ne kadar sorgulansa da Nazisploitation filmlernin çok sağlam bir dayanağı vardır.

Nazi döneminde konsantrasyon kamplarında, hapishanelerde ve brothellerde yaşanan insanlığın sistematik yıkımı, Nazispolitation türünün izleyici açısından sürekli olarak sınanan referansı haline gelir. Bu durum izleyici için izleyici-karakter, karakter-gerçek kurban, gerçek kurban-gerçek işkenceci, gerçek işkenceci- yönetmen/yapımcı, yönetmen/yapımcı -izleyici ilişkileri bakımından oldukça zorlayıcı bir ruh hali yaratsa da sonuçta ekrana veya perdeye düşen sadece filmdir.

Nazisploitation – Nazi İstismar Filmleri Listesi

Sıralama (listeleme, gösterim, IMDb puanı)

 1. Salon Kitty (1976) – Tinto Brass
 2. Kitty Kellermann, Nazi subaylarının rahatlamaları için Brothel çalıştırmaktadır. Kitty subayların kadınları suistimal ettiği odalara yerleştirdiği kayıt cihazları ile Hitlere karşı argüman oluşturabilecek bilgileri toplama amacındadır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 5,4

 3. SS Girls (Casa Privata Per Le SS) (1977) – Bruno Mattei
 4. Führer’e karşı düzenlenme ihtimali olan komploları ortaya çıkarması için kurulmuş ve eğitilmiş, hazır kıta güzel kadınlar.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 4,2

 5. Captive Women 4 (Elsa Fräulein SS) (1977) – Patrice Rhomm
 6. Hitler’s Last Train (Train Spécial Pour SS) (1977) filmindeki gibi ana konu, cepheye gitmekte olan SS subaylarını rahatlatmak için kullanılan kadınların trendeki yaşadıkları üzerinedir.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 3,6

 7. Hitler’s Last Train (Train Spécial Pour SS) (1977) – Alain Payet
 8. Hitler’s Last Train, cepheye giden SS askerlerinin rahatlamaları için seyahatleri sırasında, esir kamplarına düşen kadınların sex ve işkence amacıyla seyahat edilen özel bir trende istismar edilmelerini konu alır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 3,5

 9. The Night Porter (Il portiere di nott) (1974) – Liliana Cavani
 10. 2. Dünya Savaşının sonlanmasından yıllar sonra Nazi Subayı Max ile soykırımdan kurtulan Lucia Viyana otelinde buluşurlar. Max, esirlik döneminde Lucia’ya işkence ve suistimalde bulunan subaydır. Hafızalar ve deneyimler tekrar canlanır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 6,6

 11. Deported Women of the SS Special Section (Le Deportate Della Sezione Speciale SS) (1976) – Rino Di Silvestro
 12. Nazi tarafından işgal edilen ülkelerdeki genç kadınlar trenler ile Nazi kamplarına taşınıp lezbiyen kadın subaylar ve erkek subaylara ödül olarak sunulmaktadır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 4,4

 13. SS Camp 5: Women’s Hell (SS Lager 5: L’inferno Delle Donne ) (1977) – Sergio Garrone
 14. 2 Dünya savaşının son günlerinde, artık Nazi Almanyası yıkılmak üzereyken Camp 5 halen yeni kadın sex kölelerini kabul etmektedir. Nazi doktorlarının deneyleri yanık yaralarının iyileşme süreçleri üzerinedir.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 3,9

 15. Love Camp 7 (1969) – Lee Frost
 16. Linda Harman ve Grace Freeman iki kadın ajandır. Kendilerine olabilecek en tehlikeli görevlerden biri verilmiştir. Esirlerinin sürekli olarak cinsel suistimale uğradığı Love Camp 7’ye girip bir bilim adamındaki bilgiye ulaşmaları gerekecektir. Bunun için ilk olarak kampta esir düşmeleri gerekecektir.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 3,9

 17. The Gestapo’s Last Orgy (1977) – Cesare Canevari
 18. Lise Cohen diğerleri gibi Nazi kamplarında hapsedilen Yahudi kadınlardan biridir. Lise’nin kendisine yapılanlara karşı duruşu ve neredeyse ölüme meydan okuması ise komutan Conrad von Starker’ın ona tutkuyla bağlanmasını sağlamıştır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 4,4

 19. SS Experiment Love Camp (Lager SSadis Kastrat Kommandantur) (1976) – Sergio Garrone
 20. SS Experiment Love Camp deneyler için kullanılan ve birer deneğe dönüştürülen esirler üzerinden yapılan suistimalleri konu alır. Rus bir kadın tarafından hadım edilen Nazi komutanın ise tek derdi kendine yeni testisler bulabilmektir.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 3,5

 21. Women’s Camp 119 (1977) – Bruno Mattei
 22. Women’s Camp 119, savaşta soğuktan donmak üzere olan erkekleri hayata döndürmek için çıplak kadınların kullanılması fikri üzerine şekillenen suistimalleri konu almaktadır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 4,2

 23. Ilsa: She Wolf of the SS (1975) – Don Edmonds
 24. Ilsa, Nazi kampında tutsaklar üzerinde medikal incelemeler yapmaktadır. İncelemeleri kadınların acıya karşı dayanıklılığının erkeklerden daha fazla olduğu tezi üzerinde yoğunlaşır. Amaç ise kadınların savaşın ön cephelerinde kullanılmasıdır.

  Bilgi | Fragman
  IMDb 5,1
Paylaş