Nazisploitation Filmleri Listesi

              

Nazisploitation Filmleri Listesi

Nazispolitation Filmleri Listesi kultalt.com

İstismar sinemasının tarih dersi verme sorumluluğunu üstlenmiş(!) alt türü Nazisploitation filmleri, aslına bakılırsa; cinsellik, sadizm ve işkenceyi göstermenin en çarpıcı yöntemini Nazi Almanyası'nın insanlık dışı işleyişini istismar etmekte buluyor.

Nazisploitation Filmleri Hakkında

İstismar sinemasının bir çok alt türü içerisinde Nazisploitation veya Nazi Exploitation filmleri ayrı bir yere sahiptir. Cinsellik, sadizm ve işkence “Nazi” kavramı ile harmanlanarak izleyiciye ulaştırılır. Bu durum istismarın gösterilme biçimlerini çok değiştirmediği gibi yapılan sosyolojik ve psikolojik analizler ise bir kaç örnek dışında hükmedene dair “Nazi” kavramı ile ilişkilendirilebilecek çok fazla bir şey söylemez.

Becerileri ne kadar sorgulansa da Nazisploitation filmlernin çok sağlam bir dayanağı vardır. Nazi döneminde konsantrasyon kamplarında, hapishanelerde ve brothellerde yaşanan insanlığın sistematik yıkımı, Nazispolitation türünün izleyici açısından sürekli olarak sınanan referansı haline gelir. Bu durum izleyici için izleyici-karakter, karakter-gerçek kurban, gerçek kurban-gerçek işkenceci, gerçek işkenceci- yönetmen/yapımcı, yönetmen/yapımcı -izleyici ilişkileri bakımından oldukça zorlayıcı bir ruh hali yaratsa da sonuçta ekrana veya perdeye düşen sadece filmdir.

Liste Videosu

Nazisploitation Filmleri Listesi

Filtrele:
Sırala:


*Standart sıralama "İzlenimin yayınlanma tarihi"ne göre yeniden eskiye olacak şekilde yapılmıştır.

 1. Salon Kitty (1976) – Tinto Brass
 2. Salon Kitty kultalt.com 1

  Kitty Kellermann, Nazi subaylarının rahatlamaları için Brothel çalıştırmaktadır. Kitty subayların kadınları suistimal ettiği odalara yerleştirdiği kayıt cihazları ile Hitlere karşı argüman oluşturabilecek bilgileri toplama amacındadır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 3. SS Girls (Casa Privata Per Le SS) (1977) – Bruno Mattei
 4. SS Girls kultalt.com 1

  Führer’e karşı düzenlenme ihtimali olan komploları ortaya çıkarması için kurulmuş ve eğitilmiş, hazır kıta güzel kadınlar.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 5. Captive Women 4 (Elsa Fräulein SS) (1977) – Patrice Rhomm
 6. Captive Women 4 kultalt.com 1

  Hitler’s Last Train (Train Spécial Pour SS) (1977) filmindeki gibi ana konu, cepheye gitmekte olan SS subaylarını rahatlatmak için kullanılan kadınların trendeki yaşadıkları üzerinedir.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 7. Hitler’s Last Train (Train Spécial Pour SS) (1977) – Alain Payet
 8. Hitlers Last Train kultalt.com 1

  Hitler’s Last Train, cepheye giden SS askerlerinin rahatlamaları için seyahatleri sırasında, esir kamplarına düşen kadınların sex ve işkence amacıyla seyahat edilen özel bir trende istismar edilmelerini konu alır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 9. The Night Porter (Il portiere di nott) (1974) – Liliana Cavani
 10. The Night Porter kultalt.com 1

  2. Dünya Savaşının sonlanmasından yıllar sonra Nazi Subayı Max ile soykırımdan kurtulan Lucia Viyana otelinde buluşurlar. Max, esirlik döneminde Lucia’ya işkence ve suistimalde bulunan subaydır. Hafızalar ve deneyimler tekrar canlanır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 11. Deported Women of the SS Special Section (Le Deportate Della Sezione Speciale SS) (1976) – Rino Di Silvestro
 12. Deported Women of the SS Special Section kultalt.com 1

  Nazi tarafından işgal edilen ülkelerdeki genç kadınlar trenler ile Nazi kamplarına taşınıp lezbiyen kadın subaylar ve erkek subaylara ödül olarak sunulmaktadır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 13. SS Camp 5: Women’s Hell (SS Lager 5: L’inferno Delle Donne ) (1977) – Sergio Garrone
 14. SS Camp 5 Womens Hell kultalt.com 1

  2 Dünya savaşının son günlerinde, artık Nazi Almanyası yıkılmak üzereyken Camp 5 halen yeni kadın sex kölelerini kabul etmektedir. Nazi doktorlarının deneyleri yanık yaralarının iyileşme süreçleri üzerinedir.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 15. Love Camp 7 (1969) – Lee Frost
 16. Love Camp 7 kultalt.com 1

  Linda Harman ve Grace Freeman iki kadın ajandır. Kendilerine olabilecek en tehlikeli görevlerden biri verilmiştir. Esirlerinin sürekli olarak cinsel suistimale uğradığı Love Camp 7’ye girip bir bilim adamındaki bilgiye ulaşmaları gerekecektir. Bunun için ilk olarak kampta esir düşmeleri gerekecektir.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 17. The Gestapo’s Last Orgy (1977) – Cesare Canevari
 18. The Gestapos Last Orgy kultalt.com 1

  Lise Cohen diğerleri gibi Nazi kamplarında hapsedilen Yahudi kadınlardan biridir. Lise’nin kendisine yapılanlara karşı duruşu ve neredeyse ölüme meydan okuması ise komutan Conrad von Starker’ın ona tutkuyla bağlanmasını sağlamıştır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 19. SS Experiment Love Camp (Lager SSadis Kastrat Kommandantur) (1976) – Sergio Garrone
 20. SS Experiment Love Camp kultalt.com 1

  SS Experiment Love Camp deneyler için kullanılan ve birer deneğe dönüştürülen esirler üzerinden yapılan suistimalleri konu alır. Rus bir kadın tarafından hadım edilen Nazi komutanın ise tek derdi kendine yeni testisler bulabilmektir.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 21. Women’s Camp 119 (1977) – Bruno Mattei
 22. Womens Camp 119 kultalt.com 1

  Women’s Camp 119, savaşta soğuktan donmak üzere olan erkekleri hayata döndürmek için çıplak kadınların kullanılması fikri üzerine şekillenen suistimalleri konu almaktadır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶II


 23. Ilsa: She Wolf of the SS (1975) – Don Edmonds
 24. Ilsa She Wolf of the SS kultalt.com 2

  Ilsa, Nazi kampında tutsaklar üzerinde medikal incelemeler yapmaktadır. İncelemeleri kadınların acıya karşı dayanıklılığının erkeklerden daha fazla olduğu tezi üzerinde yoğunlaşır. Amaç ise kadınların savaşın ön cephelerinde kullanılmasıdır.

  Afiş, tür, alt tür ve diğer detaylar ⚫
  Fragmanı İzle ▶IIFiltrele:
Sırala:


*Standart sıralama "İzlenimin yayınlanma tarihi"ne göre yeniden eskiye olacak şekilde yapılmıştır.

Liste Önerileri

The Deer Hunter kultalt.com 2 e1527686563906Liste

Savaş Filmleri Listesi

KültAlt Savaş Filmleri Listesi, insanın en yıkıcı ürünü olan savaş ile sınanmasını ön plana çıkartmaya çalışıyor. Her filmde görsel bir şölenden ziyad … Devamı

Ichi The Killer 2002 Koroshiya Ichi – Takashi Miike kultalt.com e1494020857847

Dövüş Sahneleri Listesi

Yaygın dövüş sahnelerinin kazandırdığı görsel alışkanlıkları yıkan dövüş sahneleri. Devamı

Inferno kultalt.com 1Liste

B Film Listesi

KültAlt, B film listesi Hollywood’un Altın Dönemi’nden günümüze kadar ulaşan B filmleri; Z, exploitation, düşük bütçe ve diğer alt türleri de içerisin … Devamı

M kultalt.comListe

Klasik Filmler Listesi

Klasik filmler, henüz daha çok genç olan bir sanat disiplini için oldukça geniş bir zaman aralığında yayılmışlardır. Bu sebeple eski(?) olup olmamalar … Devamı

kult türk filmleri listesi kultalt.comAnons, Liste

Kült Türk Filmleri Listesi

Türk Sineması’nın en iyi filmleri içerisinde yer almaları ile birlikte, kült film olarak değerlendirilen veya değerlendirilmesi gereken filmlerin sıra … Devamı

Pre Code Korku Filmleri Listesi

Pre-Code Korku Filmleri Listesi

Korku filmi türü için en önemli referans dönemlerinden biri olan Hollywood’un ilk altın çağı olarak nitelendirilebilecek Pre-Code döneminde, askıdaki … Devamı

Rocky Horror Picture Show kultalt.com

Kült Filmler Listesi

Kült filmler; klasik ve modern, eski ve yeni, iyi ve kötü gibi karşılaştımalar ile izlenme rakamları, yönetmen sineması vb. gibi sinemanın tanımlanırk … Devamı

Mind Game 6 kultalt.com

Absürt Filmler Listesi

Olağan bir film anlayışının dışında absürt (absurd) filmlerde; görsel, öykü, sinematografik ve türe bağlı yapılar çok kısa sürelerde belirgin şekilde … Devamı

turksploitation filmler kultalt.com 0Liste

Turksploitation – Türk İstismar Filmleri Listesi

Turksploitation (Turkish Exploitation) filmler diğer birçokları ile birlikte geniş bir çerçeveden bakılarak Fantastik Türk Sineması olarak isimlendiri … Devamı

Eyes Wide Shut 4 kultalt.comListe

Aşk Filmleri Listesi

Dramatik yapının kurulmasında engeller en önemli faktördür. Aşk filmlerinde genellikle engeller izleyiciyi istismar eden “aşk”ı ön plana çıkarmak için … DevamıKültAlt ana akımların karşıtı olarak görülen yabancılaşmış düşünceleri içeren eserleri, daha geniş sorgulama açıklıklarında koşturabilmeleri için topluluğuna ulaştırmaya çalışır. Kült ve alt kültürleri yüceltirken klasik için yakılan ağıttır. kultalt.com veya kullandığı sosyal ağ hesaplarında bulunan içerik; hatalar, yorumlar, kabuller barındırır. Aynı zamanda bahse konu içerikler sadece 18 yaş ve altı için değil her yaş gurubu için sakıncalı, uygunsuz ve rahatsız edici öğeler içerebilir. Akıl ile yaklaşılmalıdır. Diğer uyarılar için kullanım koşullarına bakılmalıdır.

Liste | İzlenim | İnceleme | Kısa Film | Sitemap | Kullanım Koşulları | İletişim

Tüm hakları saklıdır © 2016-2018 - All rights reserved © 2016-2018

İstanbul